LOGIN
ثبت نام یا ورود
Avatar
هنوز ثبت نام نکرده اید؟

هم اکنون عضو پلاک آبی شوید .و به اطلاعات وب سایت ما دسترسی داشته باشید

تنظیم مجدد کلمه عبور - نام کاربری را فراموش کرده ام

نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

اخبار پلاک آبی

برگزاری همایش حرفه‌ای تحول دیجیتالی کنفرانس تحول دیجیتالی

برگزاری همایش حرفه‌ای تحول دیجیتالی

  • این مورد را ارزیابی کنید
    (5 رای‌ها)

همایش حرفه‌ای تحول دیجیتالی در هفته اول شهریور ماه ۱۳۹۶ برگزار شد. « اینترنت اشیا در صنعت بانکداری ، تحولی در دنیای دیجیتال » موضوع سخنرانی محمدرضا بابائی عضو گروه هوش کسب و کار ایرانیان در این همایش بود.


در این همایش که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اول و دوم شهریور ماه ۱۳۹۶  در سالن آمفی تاتر  هتل آکادمی فوتبال ایران برگزار شد، ۲۴ تن از فعالین در حوزه تحول دیجیتالی به سخنرانی در محورهای مختلفی از جمله کسب و کار دیجیتالی، بازاریابی دیجیتالی، اینترنت اشیاء، ابزارها و روش های مطرح روز در کسب و کار دیجیتال ، آینده کسب و کار دیجیتالی ،  تحول  در کسب  و کار ، برندینگ مشتری، نوآوری دیجیتالی ، SAMC ، بر هم زننده‌ی دیجیتالی، تفکر سیستمی، شروع تحول دیجیتالی، ایجاد تیم های دیجیتالی و مدیریت تیم‌ها، فرهنگ سازمانی در کسب و کار دیجیتالی ، به‌کارگیری رویکرد تحلیل داده ها به عنوان ابزاری ضروری برای به دست آوردن بینش‌های نوین و ... پرداختند.

 

حضور گروه هوش کسب و کار ایرانیان در همایش حرفه‌ای تحول دیجیتالی

محمدرضا بابائی، کارشناس داده‌کاوی و امور بانکی که از اعضای گروه هوش کسب وکار ایرانیان هستند نیز در این همایش به ارایه سخنرانی با محوریت « اینترنت اشیا در صنعت بانکداری ، تحولی در دنیای دیجیتال » پرداختند.

 

فرازهایی از سخنرانی:

امروزه کسب و کارها سمت و سوی دیجیتالی به خود گرفته‌اند. هر کسب وکاری که قصد بقا در بازار پر رقابت امروز را داشته باشد، نیازمند ایجاد تحول و مزیت‌های دیجیتالی در ساختار، ‌فرآیندها و عملکرد خود می‌باشد.

در بانکداری امروز، تحول دیجیتال به معنای وابسته نبودن مشتریان صنعت بانکداری به درگاه خاص است، با توجه به تغییر ذائقه مشتریان امروزه لزوم تحول در روش های ارائه خدمات سنتی و خودکار سازی تراکنش های مالی بیش از پیش احساس می شود.

در روش سنتی بانکداری، داده ها در پایان روز وارد سیستم‌های کامپیوتر می‌شدند و سرورها با انجام عملیات بر روی داده ها، خروجی مورد نظر را به ما ارایه می‌کردند بعدها فناوری اطلاعات به عنوان توانمندساز با ماهیت کار بانکی ترکیب و سیستم های بانکداری جامع تشکیل شدند. اما؛ این پایان ماجرا نیست و بانک ها به دلیل نیاز بازار و نوآوری های برانداز نیاز به همکاری متقابل با توسعه دهندگان سرویس های جدید بالاخص در حوزه اینترنت اشیاء را درخود احساس کردند.

امروزه هر کدام از افراد می‌توانند خود یک منبع تولید داده باشند. این روزها می‌بینیم که  با گذاشتن یک مطلب در یک شبکه‌ی اجتماعی، ممکن است آن مطلب میلیون ها بار بازنشر شود و مقدار قابل توجهی داده تولید کند. در دنیای اینترنت اشیا ، اشیای برقی به هم متصل شده‌اند و دائماً درحال منتقل کردن داده ها هستند. با تشخیص و تعیین الگوهای خاص، می‌توان به وسایل برقی دستور خاموش یا روشن شدن داد و کنترل اشیا را در دست گرفت. مثال‌هایی از این نظیر بسیار زیاد هستند که در صنعت بانکداری نیز استفاده‌های زیادی دارند. مثلا در صنعت بانکداری که حجم بسیار کلان داده ها روی سرورهای عظیم ذخیره می‌شوند، با استفاده از تکنیک های داده کاوی و تشخیص الگوی تراکنش‌های یک مشتری می‌توان در مواردی که حساب مشتری مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، به دستگاه‌های مربوط دستورات خاصی را ارسال کرد و جلوی تقلب و کلاهبرداری را گرفت. اینترنت اشیاء، شاه کلیدی است که بانکداری الکترونیک را به بانکداری دیجیتالی سوق خواهد داد.

 

اینترنت اشیا یا IOT وسایلی در خانه‌ها، کسب و کار و محیط پیرامون ما را در بر می‌گیرد که می‌توانند از طریق شبکه‌ی multimodal با یکدیگر در ارتباط باشند، بدون آن‌ که هیچ‌گونه ارتباط شخص با شخص یا شخص با کامپیوتری در بین باشد. اینترنت اشیا این پتانسیل را دارد که تغییرات عمده‌ای در تعریف مفاهیمی همچون ارتباط از راه دور، کابل/ پهنای باند، پردازش ابری و حتی در چگونگی تعریف اینترنت ایجاد نماید. در حوزه فناوری اطلاعات کسب و کار محور یا Enterprise computing ، موسسه گارتنر دستگاه‌های متصل به اینترنت را به دو کلاس اصلی تقسیم می‌کند:

  •  دسته اول شامل دستگاه‌های عمومی می‌شوند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ مانند چراغ‌های روشنایی، سیستم کنترل اچ وی ای سی و سیستم اتوماسیون ساختمان. از این دستگاه‌ها عموما با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها استفاده می‌شود.
  • دسته دوم شامل دستگاه‌های تخصصی می‌شوند که در صنایع خاصی مانند بانک ها، تجهیزات بیمارستانی و سرویس‌های ردیابی کشتی‌های باری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در حال حاضر وسایل متصل به اینترنت که برای کاربردهای خاص یعنی دسته‌ی دوم مورد استفاده قرار می‌گیرند، بزرگترین گروه را در میان وسایل متصل به اینترنت تشکیل می‌دهند. اما این گروه، در حال سپردن جایگاه خود به دسته‌ی اول، یعنی دستگاه‌های عمومی هستند، به‌طوری که پیش بینی می‌شود تا سال 2020 دستگاه‌های چندمنظوره صنعتی، گوی سبقت را از نظر تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت از سایر انواع دستگاه‌ها بربایند.

اینترنت اشیا وسایلی در خانه‌ها، کسب و کار و محیط پیرامون ما را در بر می‌گیرد که می‌توانند از طریق شبکه‌ی multimodal با یکدیگر در ارتباط باشند، بدون آن‌ که هیچ‌گونه ارتباط شخص با شخص یا شخص با کامپیوتری در بین باشد. اینترنت اشیا این پتانسیل را دارد که تغییرات عمده‌ای در تعریف مفاهیمی همچون ارتباط از راه دور، کابل/ پهنای باند، پردازش ابری و حتی در چگونگی تعریف اینترنت ایجاد نماید.

در کانال تلگرامی ما بخوانید
در کانال تلگرامی ما بخوانیداینترنت اشیا IOT - @placabi

 

در زمان حاضرکه انقلاب اطلاعاتی جدیدی به عنوان اینترنت اشیاء ظهور پیدا کرده است،  با استفاده اینترنت اشیا می‌توان از حجم عظیم داده ها ارزش های خاصی را استخراج کرد.

بانک ها با استفاده از قدرت اینترنت اشیا یا  IOT قادر به تغییر نقش خود در زندگی مشتریانشان خواهند شد. به این واقعیت نوظهور و تحول دیجیتالی، بانک اشیاء (Bank of Things) گفته می‌شود.

نوآوری های اخیر به ما اجازه می‌دهد تا نیم نگاهی هم به آینده داشته باشیم. در بانک ها، IOT  با ارائه‌ی سطح بی سابقه‌ای از کلان داده‌ها به ارائه یک دید ۳۶۰ درجه از مشتریان می پردازد که نهایتا امکان کسب تجارب کاملا سفارشی، پیشنهادها و مشاوره‌هایی که در بطن زندگی روزمره مشتریان  قرار دارد را فراهم می آورد. بانک اشیا نیازهای مشتریان را پیش بینی خواهد کرد و به شرایط در حال تغییر مشتریان، پاسخ‌های به موقع خواهد داد تا به اهداف سازمانی خود نزدیک‌تر شوند. با این تحول دیجتالی بانک ها به یک مشاور، تسهیل گر و جمع آورنده‌ی ارزش برای مشتریان خود تبدیل می‌شوند و می‌توانند به ترجیحات و خواسته‌های مشتریان پاسخی درخور دهند.

به‌وسیله‌ی قدرت جریان بیگ دیتا در IOT ، بانک ها با تحول کسب و کار خود به صورت یک عنصر همیشه حاضر در زندگی روزمره مشتریان ایفای نقش خواهند کرد. بانک هایی که به ارائه خدمات پرداخت و مالی در خانه های هوشمند، صفحات شخصی شبکه های اجتماعی، تلفن های همراه و خودروهای شخصی شما پرداخته و حس خوب انجام یک تراکنش مالی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

 

بیاموزیم

درباره‌ی اینترنت اشیا یا IOT بیشتر بدانیم

اینترنت اشیا به روایت مایکروسافت
بیاموزیم

 

جهت دریافت فایل ارایه سخنرانی آقای بابائی در همایش تحول دیجیتالی با عنوان اینترنت اشیا در صنعت بانکداری ، تحولی در دنیای دیجیتال ، فرم زیر را تکمیل فرمایید.

آدرس ایمیل(*)
لطفا آدرس ایمیل خود را صحیح وارد نمایید.

کد امنیتی(*)
کد امنیتی
دوباره ورودی نامعتبر

خواندن 1255 دفعه
ریحانه محجوب راد

کارشناس صنایع شرکت پلاک آبی

 

 

عضو تیم تولید محتوای وب سایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت پلاک آبی

کارشناس مهندسی صنایع دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

 

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 تماس با ما

تلفن: 09211437289
پست الکترونیک:
info @ p l a c a b i . com

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…