LOGIN
ثبت نام یا ورود
Avatar
هنوز ثبت نام نکرده اید؟

هم اکنون عضو پلاک آبی شوید .و به اطلاعات وب سایت ما دسترسی داشته باشید

تنظیم مجدد کلمه عبور - نام کاربری را فراموش کرده ام

نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

اخبار پلاک آبی

بازار پلتفرم‌های هوش کسب و کار در بهداشت و درمان

 • سمیه نوشته شده توسط
 • Update: 23/06/1395
 • این مورد را ارزیابی کنید
  (12 رای‌ها)

ارزش 3،9 میلیارد دلاری بازار پلتفرم هوش کسب و کار در حوزه‌ی بهداشت و درمان تا سال 2023

تحلیل داده های صنعت بهداشت و درمان در سطح جهانی و بررسی روندها و پیش بینی های مربوط نشان می‌دهد تا 2023 بازار پلتفرم BI  یا هوش کسب و کار / هوش تجاری در این صنعت از مرز 3.9 میلیارد دلارخواهد گذشت.

نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) این بازار در فاصله‌ی سال‌های  2015 تا 2023 بیش از 11 درصد پیش بینی شده است.

نیویورک- 5 سپتامبر 2016:  Market Research Engine، گزارش جدیدی تحت عنوان « کارکردهای پلتفرم هوش کسب و کار در صنعت بهداشت و درمان » منتشر نموده است.

این گزارش در خصوص تجزیه و تحلیل صنعت، روندها و پیش بینی های جهانی مربوط به سال 2015 تا 2023 تهیه شده است. مبانی بررسی انجام گرفته بر روی پلتفرم هوش کسب و کار از نظر موضوعی شامل تجزیه و تحلیل های کلینیکی، تجزیه و تحلیل های مالی، تجزیه و تحلیل های عملیاتی، و دیگر تجزیه و تحلیل ها می‌باشد. این بررسی‌ها از نظر نوع استقرار در دو گروه [1]on-promise و ابری ( Cloud ) و از نظر مدل به‌کارگیری هوش کسب و کار در گروه‌های Self Service BI و هوش کسب و کار سازمانی یا Corporate BI انجام گرفته‌است.

 هوش کسب و کار شامل تکنیک‌ها و ابزارهای مختلفی است که اطلاعات موجود در پایگاه داده را به داده های کارا و ارزشمند در جهت اهداف تجاری تبدیل کرده  و دیدگاهی از  گذشته، حال و آینده‌ی فرآیندهای کسب وکار ایجاد می‌نماید. در صنعت بهداشت و درمان، معنای کارایی عملکرد اجرایی به موازات تغییر سریع الزامات و نیازمندی‌های آن، در حال تغییر است.  هوش کسب و کار در صنعت بهداشت و درمان شامل اقدامات کسب وکار محوری است که برای پشتیبانی تصمیم گیری و گزارش گیری از  محتوای فنی موجود در انباره های داده‌ انجام می‌گیرد.

انجمن‌های بهداشت و درمان شامل HMOها (سازمان‌های مدیریت بهداشت و درمان ) کلینیک ها و بیمارستان ها اطلاعات حساس بیماران همچنین اطلاعات مالی‌ آن‌ها را جمع‌آوری و بررسی می‌کنند. این سازمان‌ها داده های پزشکی بسیاری را طی سالیان متمادی در کامپیوترهای خود ثبت کرده و می‌توانند به داده های بخش دولتی و عمومی دسترسی داشته و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

صنعت هوش کسب و کار در حوزه‌ی بهداشت و درمان، داده های  کلینیکی ، مالی و عملکردی را در کامل‌ترین شکل خود تهیه کرده و این اطلاعات را با رعایت مدلی با ویژگی‌های امنیتی بالا در دسترس افرادی قرار می‌دهد که مجاز به دسترسی به اطلاعات محرمانه بیماران هستند.

از اصلی‌ترین عواملی که باعث شکوفایی بازار پلتفرم هوش کسب و کار در صنعت بهداشت و درمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش تقاضا جهت کاهش هزینه‌های بهداشت و درمان
 • متمرکز شدن مجوز و پروانه بهداشت و درمان ، جذابیت به‌کارگیری راهکارهای هوش‌کسب و کار را افزایش داده است
 • افزایش امکان دسترسی به داده ها
 • نیاز به توسعه و بهبود نتایج بهداشت و درمان و ارتقای رضایت بیمار

 

در مقابل، عوامل زیر از جمله عوامل بازدارنده رشد بازار پلتفرم هوش کسب و کار در صنعت بهداشت و درمان شناخته شده است:

 • نیاز به منابعی با قابلیت عملکرد متقابل
 • پیچیدگی سیستم پلتفرم هوش کسب و کار در صنعت بهداشت و درمان

 

در صورت تمایل به کسب آگاهی بیشتر در خصوص محدوده و سرفصل‌های گزارش تهیه شده توسط  Market Research Engine و خرید گزارش می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

 گزارش تحلیلی کارکردهای پلتفرم هوش کسب و کار در صنعت بهداشت و درمان

  [1] به این معنا که به جای نصب و اجرای برنامه روی یک server، نرم‌افزار روی کامپیوترهای ساختمان محل کار کاربر یا شرکت نصب شود.

خواندن 1994 دفعه
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 تماس با ما

تلفن: 09211437289
پست الکترونیک:
info @ p l a c a b i . com

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…