LOGIN
ثبت نام یا ورود
Avatar
هنوز ثبت نام نکرده اید؟

هم اکنون عضو پلاک آبی شوید .و به اطلاعات وب سایت ما دسترسی داشته باشید

تنظیم مجدد کلمه عبور - نام کاربری را فراموش کرده ام

نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

placabi articles

نقطه‌ی آغازین حل مشکلات با کمک رویکرد هوش کسب و کار

  • این مورد را ارزیابی کنید
    (6 رای‌ها)

تعریف ما از BI ساده است: هوش کسب و کار راهکاری مدیریتی است تا با استفاده از داده‌ ها، تصمیم گیری شود. اما قبل از پیاده‌سازی رویکرد هوش کسب و کار و تهیه‌ی نرم‌افزارهای پرزرق و برق آن، سازمان‌ها باید  در زمینه‌های زیر توجیه شده باشد:

آنچه سازمان‌ها باید قبل از پیاده سازی رویکرد هوش کسب و کار و خرید و به کارگیری نرم افزارهای پر زرق و برق BI بدانند

نتایج شفاف:

قبل از به‌کار گیری رویکرد هوش کسب و کار، مجموعه‌ی شفافی از دستاوردهایی که انتظار داریم استفاده از BI برایمان به ارمغان بیاورد، باید مشخص شوند. سازمان باید بتواند به این سؤال پاسخ دهد که: چه انتظاری ازبه‌کارگیری  رویکرد هوش کسب و کار دارد؟ وگرنه سرمایه‌گذاری درستی انجام نداده است.

پروسه‌ی شفاف:

اگر سازمان در مورد سؤال قبل توجیه شد، حالا باید بداند که آیا برای مدیریت به‌کارگیری پروژه‌ هوش کسب و کار ، پروسه‌ی شفافی در سازمان وجود دارد یا خیر؟ این پروسه شامل شناسایی افراد درگیر در پروسه، تصمیماتی که باید برای حرکت در مسیر به‌کارگیری رویکرد BI اتخاذ شود و در آخرانتخاب معیارهای کلیدی ارزیابی پیشرفت پروژه ، خواهد بود.

اطمینان از اینکه داده‌ های کلیدی موجود هستند:

جهت کارآیی استفاده از رویکرد هوش کسب و کار، مطمئن شوید که داده های مورد نیاز شما، متناسب با اهداف سازمان، جمع‌آوری می‌شوند.

حصول اطمینان از اینکه داده ها قابل دسترسی هستند:

صد البته، حتی اگر داده ها را جمع‌آوری هم کرده باشید، اما آن‌ها را در فرمتی دست نیافتنی نگهداری کرده، یا آنها را در جایید که امکان دستیابی افراد به آن‌ها وجود ندارد ذخیره نمایید، به هیچ دردی نخواهند خورد. داده های مورد استفاده در BI، باید در مکانی قابل دسترسی( مثلاً فایلی که به شبکه متصل است) و با فرمتی که توسط نرم‌افزارهای BI قابل تحلیل کردن باشند، نگهداری شوند.

دانشی که فراگرفته‌اید را واقعاً در عمل پیاده کنید:

آخرین و شاید مهم‌ترین پیش‌نیاز در پیاده سازی و بهره برداری از پروژه‌ هوش کسب و کار، آن است که سازمان باید داده های هوشمندی که مشغول جمع‌آوری آن‌هاست، مورد استفاده قرار دهد. به‌عبارت دیگر، وقتی دانشی کسب کردید، باید برمبنای آن، طوری عملکردتان فعلی‌تان تغییر کند که مشخص شود چه یاد گرفته‌اید. پس در دام جمع‌آوری و تحلیل داده هایی‌که باعث تغییر خط مشی سازمان نمی‌شود، نیفتید.

اگر این پنج پیش‌نیاز را دارید، سازمان شما می‌تواند پروژه‌ هوش کسب و کار را پیاده نماید.

خواندن 833 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 مهر 1396 21:44
برچسب‌ها
آزیتا المعی نژاد

مدیر ارتباط با مشتری پلاک آبی

بیش از 15 سال سابقه آموزش، ترجمه و تدوین متون علمی و مدیریتی

 

عضو تیم تولید محتوای وب سایت و شبکه‌های اجتماعی شرکت پلاک آبی

کارشناس شیمی کاربردی از دانشگاه صنعتی شریف

 

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 تماس با ما

تلفن: 09211437289
پست الکترونیک:
info @ p l a c a b i . com

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…