LOGIN
ثبت نام یا ورود
Avatar
هنوز ثبت نام نکرده اید؟

هم اکنون عضو پلاک آبی شوید .و به اطلاعات وب سایت ما دسترسی داشته باشید

تنظیم مجدد کلمه عبور - نام کاربری را فراموش کرده ام

نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

placabi articles

هفت Best Practice در تهیه Business Case برای افزودن رویکرد Analytics به یک محصول نرم افزاری افزودن قابلیت‌های تجزیه و تحلیل به محصول نرم افزاری

هفت Best Practice در تهیه Business Case برای افزودن رویکرد Analytics به یک محصول نرم افزاری

 • این مورد را ارزیابی کنید
  (14 رای‌ها)

اضافه کردن رویکرد و قابلیت‌های تجزیه و تحلیل یا Analytics به یک محصول نرم افزاری باعث دستیابی به یک اپلیکیشن قوی می شود. این قابلیت جدید، امکان دستیابی کاربران را به درک و بینش قوی همراه با آینده نگری می‌سازد.

هفت بهروش یا Best Practice برای تهیه‌ی یک Business Case موفق برای توسعه‌ی محصول نرم افزاری Analytics 

 • برای ارزیابی فرصت‌های بازار، از هر دوی روش‌های کیفی (مانند رویکرد تحلیلی و مصاحبه با مشتریان) و کمی (مانند پرسشنامه‌هایی برای جمع‌آوری اطلاعات بازار) استفاده کنید. برای ایجاد یک تصویر کامل از بازار و ارزیابی فرصت‌های کسب و کار برای محصول Analytics خود، می‌توانید اطلاعات زیر را تهیه و به‌کارگیرید:

  - مصاحبه با مشتریان : درک این مطلب که رویکرد Analytics کدام‌یک از مشکلات مشتریان را حل می‌کند و مشتریان چه داده‌هایی را برای حل این مشکلات لازم دارند.

  - بازخورد از فروش : اطلاعات لازم را برای این که بدانید خریداران کجاها در جستجوی نتایج دقیق هستند، در قالب داستان‌هایی با جزئیات لازم از دپارتمان فروش دریافت کنید.

  - اطلاعات آماری بازار و نظرسنجی‌ها : داده‌های مطالعات بازار و پاسخ به نظرسنجی‌ها می‌تواند با قدرت و قاطعیت زیادی نیاز به یک محصول Analytics را نشان دهد.

 • فعالیت‌های پرهزینه‌ی مرتبط با داده و گزارش‌گیری از داده‌ها را شناسایی کنید و مراحل کار را اتوماتیک کنید و تا حد امکان تمهیدات self-service را به اپلیکیشن خود اضافه کنید تا به کاربران فرصت تجربه‌ی out-of-the-box بدهید. بدین ترتیب، کاربران می‌توانند بر چالش و سختی دستیابی به درک و بینش عمیق همراه با آینده نگری در کسب و کار خود فائق آیند.

 • از راهکارهای تشویقی برای خرید محصول خود در سال‌های اول استفاده کنید و از آموزه‌های خود برای ایجاد یک نرم افزار تجزیه و تحلیل قوی تر در سال‌های بعد استفاده کنید.

 • برای مشتریانی که سخت‌تر برای خرید نرم افزار هزینه می‌کنند، روی سناریویی تمرکز کنید که با داده‌های صحیح خود بتوانند بیشترین ارزش آفرینی را در کاهش ریسک‌های کسب و کار ایجاد کنند.

 • برای لابی کردن و تاثیرگذاری روی تیم اجرایی و جلب حمایت آن‌ها برای توسعه و به‌کارگیری امکانات Analytics نرم افزار، ابتدا یک نمونه‌‌ی اولیه POC تهیه کنید.

 • قبل از ارایه‌ی Business Case خود برای مدیر عامل و صاحبان سهام، از همبستگی و جلب حمایت بخش فروش اطمینان حاصل نمایید و آن‌ها را در خصوص قابلیت‌ها و فرصت‌هایی که با توسعه‌ی نرم افزار ایجاد می‌شود قانع کنید.

 • ایجاد یک محصول Analytics نیازمند تلاش مداوم برای سال‌های در پیش رو است. مطمئن شوید که می‌دانید محصول شما دارای چه ویژگی‌هایی است! به محدودیت‌های محصول خود واقف باشید و برای بازنگری رویکرد خود در توسعه‌ی نرم افزار، برنامه داشته باشید.

منبع وب سایت DataInformed

خواندن 1208 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 مهر 1396 10:04
الهام المعی نژاد

مدیر عامل شرکت پلاک آبی

بیش از 20 سال سابقه مشاوره، آموزش و پیاده سازی سیستم‌های مدیریت و PMIS

 

دانش آموخته Post-MBA کارآفرینی و توسعه کسب و کار، سازمان مدیریت صنعتی

دانش آموخته E-MBA سازمان مدیریت صنعتی

کارشناس مهندسی تکنولوژی و علوم رنگ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

موارد مرتبط

مهم‌‌ترین پیشرفت‌های علم داده و یادگیری ماشین در سال 2017 مهم‌‌ترین پیشرفت‌های علم داده و یادگیری ماشین در سال 2017
Update: 09/11/1396

در سال 2017، مهم‌ترین پیشرفت‌ها در علم داده ، یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی ، تجزیه و تحلیل پیشگویانه و اینترنت اشیا چه بود، و روندی که برای سال 2018 انتظار می‌رود چیست؟


<
 تماس با ما

تلفن: 09211437289
پست الکترونیک:
info @ p l a c a b i . com

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…