LOGIN
ثبت نام یا ورود
Avatar
هنوز ثبت نام نکرده اید؟

هم اکنون عضو پلاک آبی شوید .و به اطلاعات وب سایت ما دسترسی داشته باشید

تنظیم مجدد کلمه عبور - نام کاربری را فراموش کرده ام

نام کاربری
کلمه عبور
مرا به خاطر بسپار

placabi articles


Warning: Illegal string offset 'relative' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 626

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 626

Warning: Illegal string offset 'pathOnly' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 627

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 627

Warning: Illegal string offset 'detectBrowser' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 628

Warning: Illegal string offset 'detectDebug' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 629

Warning: Illegal string offset 'relative' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'detectBrowser' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'detectDebug' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 632

Warning: Illegal string offset 'pathOnly' in /home3/placabic/public_html/libraries/src/HTML/HTMLHelper.php on line 635

Case Study: Microsoft SQL Server in Samsung

 • امیرفرزاد عبدالوندی نوشته شده توسط امیرفرزاد عبدالوندی
 • Update: 01/09/1395
 • این مورد را ارزیابی کنید
  (6 رای‌ها)

در این Case Study می‌خوانیم که سامسونگ با کمک SQL Server 2012 شرکت Microsoft عملکردش را در ذخیره‌سازی داده ، کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در مصرف انرژی بهبود بخشید

شرکتی همچون سامسونگ، با گستره فعالیتی در سطح جهانی، به اطلاعاتی با جزئیات بیشتر در زمینه استفاده از انرژی نیاز دارد. در سال 2012 این شرکت یک سیستم تجهیزات نظارتی 80 ترابایتی راه‌اندازی‌ کرد که مبتنی بر SQL Server 2012 Fast Track Data Warehouse بود. در این Case Study می‌بینیم که این شرکت از این طریق توانست تغییرات زیر را در حوزه‌ ی  داده ایجاد نماید:

 

 • افزایش حجم داده‌ های مورد نیاز شرکت در زمینه مصرف انرژی تا 10 برابر

 • افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی داده از 6 ترابایت اولیه تا 80 ترابایت

 • افزایش عملکرد شرکت تا 10 برابر با کاهش 75 درصدی تجهیزات و سخت افزار

 • کاهش هزینه‌ها

 • بهبود فرآیندهای کنترل

 • افزایش نوآوری در زمینه افزایش بهره وری

 • افزایش صرفه جویی در مصرف انرژی

 

نیازمندی‌های کسب و کار

شرکت سامسونگ به عنوان پیشرو در تولید تجهیزات فناوری در سطح جهان، سرگرم پیاده‌سازی برنامه‌های ذخیره‌سازی انرژی است تا تاثیرات زیست محیطی را به حداقل رسانده و سطح بهره وری را  افزایش دهد. برای تحقق این دو هدف، این شرکت میزان مصرف انرژی تأسیسات تولیدی خود را تحت کنترل قرار داده است.

در سال 2009، شرکت سامسونگ یک سیستم نظارتی 6 ترابایتی را در کارخانه ساخت نیمه‌رسانا‌های خود در  Hwasung کره جنوبی مستقر کرد. این راهکار، اطلاعات مربوط به میزان مصرف برق، گاز طبیعی مایع و آب در آن منطقه را جمع‌آوری می‌کرد. با این حال، بلافاصله پس از پیاده سازی این سیستم، شرکت دریافت که به اطلاعات بیشتری در مورد مصرف انرژی دارد و همچنین کارکنان باید درمورد  چگونگی تجزیه و تحلیل داده ‌ها  انعطاف‌پذیری بیشتری به‌خرج دهند.

مثلاً، سایت اصلی تولید محصولاتی مانند واحد‌های حرارتی هیدروستات (ترموهیدروستات)، سیستم‌های تهویه مطبوع، هیتر‌های برقی و سخت افزار‌های IT نظیر سرورها و کامپیوترهای شخصی تولید می‌نماید. برای اتخاذ سیاست‌های کاراتر، کارکنان نیازمند اندازه‌گیری مقدار انرژی استفاده شده توسط هر نوع از دستگاه‌ها و آنالیز مصرف انرژی در هر یک از واحدها به صورت جداگانه هستند.

همان‌طور که در این Case Study شرح داده شده شرکت سامسونگ برای دستیابی به این اهداف،  تصمیم گرفت تا یک سیستم نظارتی با مقیاس بزرگتر در سایت اصلی خود در Hwasung پیاده سازی کند. نیاز کارکنان برای جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و آنالیز اطلاعات بیشتر، ایجاب می‌کرد که راهکاری بسیار سریع و مقیاس پذیر و البته، قابل اطمینان و همچنین مقرون به صرفه اتخاذ شود.

 

یکی از اعضای مرکز فناوری زیرساخت های الکترونیک شرکت سامسونگ می‌گوید: با استفاده از افزونه SQL Server 2012 Fast Track Data Warehouseمی‌توانیم حجم داده های تحلیل شده را تا 10 برابر افزایش داده و از طریق تجزیه و تحلیل روند ها و نمودارها تصمیمانی کارآمدتر و نوآورانه تر در زمینه مدیریت انرژی اتخاذ کنیم.

 

راهکار

در سال 2011، سامسونگ ارزیابی انباره های داده خود را برای بررسی ظرفیت پشتیبانی آنها از نسل بعدی سیستم نظارتی شروع کرد. در نهایت، این شرکت تصمیم گرفت از Fast Track Data Warehouse درSQL Server 2012 به‌عنوان راهکار استفاده نماید. سامسونگ از مدت‌ها قبل از نرم افزار SQL Server شرکت Microsoft برای پشتیبانی از پایگاه‌های داده‌ی خود استفاده می‌کرد.

بعد از انجام بررسی‌های اولیه روی چارچوب ارائه شده توسط Microsoft شرکت سامسونگ اطمینان حاصل کرد که افزونهSQL Server 2012 Fast Track Data Warehouse کارایی بالایی داشته و در عین حال از هزینه‌کلی مالکیت می‌کاهد.

مهندسان شرکت سامسونگ با همکاری مشاوران خدمات MicrosoftMicrosoft، سرورها، نرم افزارها و گزینه‌های انتخابی برای ذخیره‌سازی را ارزیابی کردند، تا از این طریق بهترین ساختار ممکن شناسایی شود. ساختاری که مؤلفه‌های کارایی، مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان در کنار هم دربرگیرد. در نهایت طرحی مبتنی بر سرورهایHP ProLiant DL980 G7  و پلتفرم ذخیره‌سازیEMC Symmetrix VMAX توسط این گروه ارائه گردید.

این راهکار توسط تیمی از مهندسان از شرکت‌های Microsoft، EMC ، HP و سامسونگ پیاده‌سازی شد و  بهره‌برداری عملیاتی این طرح از نیمه اول سال 2012 کلید خورد.

مزایا

 

case study - sql server microsoft 

 مطابق آن‌چه در این Case Study آمده است، شرکت سامسونگ با راهکار جدید خود، رویکرد تازه‌ای نسبت به مصرف انرژی در پیش گرفت. رویکردی که استفاده از آن موجب ایجاد این تغییرات شد:

 • افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی داده ها تا 74 ترابایت

 • ارتقای عملکرد شرکت ( از طریق کاهش 75 درصدی سخت افزار مورد استفاده ) تا 10 برابر

 • بهبود سیستم کنترل شرکت

 • ارتقاء سطح بهره وری و نوآوری به بالاترین سطح ممکن نسبت به قبل از استفاده از راهکار ارائه شده توسط Microsoft

 

رشد 10 برابری حجم داده‌ های جمع‌آوری شده

شرکت سامسونگ با استفاده از راهکار ارائه شده می‌تواند اطلاعات مربوط به مصرف انرژی قطعات مختلف تجهیزات مستقر در سایت  Hwasung را با جزئیات بیشتر جمع‌آوری و ذخیره سازی کند. یکی از اعضای تیم مرکز فناوری زیرساخت در شرکت سامسونگ می‌گوید:

 «با به‌کارگیری SQL Server 2012 Fast Track Data Warehouse می توانیم حجم داده‌ های آنالیز شده را تا 10 برابر افزایش دهیم و از طرفی  با استفاده از آمارها و هیستوگرام‌های حاکم بر روندها، تصمیمات کارآمدتر و بروزتری در ارتباط با مدیریت انرژی اتخاذ نماییم.»

افزایش 10 برابری کارایی از طریق کاهش 75 درصدی سخت افزارهای مورد استفاده

با استفاده از راهکار ارائه شده، سامسونگ به‌طور چشم‌گیری ظرفیت ذخیره اطلاعات مرتبط با انرژی را افزایش داد، در حالی بود که سخت افزارها و هزینه‌های این شرکت نیز با کاهش محسوسی مواجه شده بود. یکی از اعضای تیم مرکز فناوری زیرساخت سامسونگ می‌گوید:

 «راهکار قبلی ما تنها می‌توانست تا حداکثر 6 ترابایت داده را ذخیره کند. با بهره‌گیری ازSQL Server 2012 Fast Track Data Warehouse هم اکنون می‌توانیم یک معماری قابل اعتماد و مقرون به صرفه پیاده‌سازی کنیم که توان ذخیره‌سازی داده ها تا حداکثر80 ترابایت را دارد،. از طرفی در شرایطی به حداکثر میزان بهره وری دست یافتیم که حجم سخت‌افزار مورد استفاده 75 درصد کاهش پیدا کرده است. در عین حال این توانایی ایجاد شده تا تعداد پایگاه‌های داده‌ی شرکت کاهش یافته و از این طریق در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.»

با استفاده از این راهکار، سیستم ورودی/ خروجی بهبود پیدا کرده ، به‌طوری که سرعت نقل و انتقال داده ها تا 10 برابر بیشتر شده است. یکی از اعضای تیم طراحی، در ارتباط با بهبود کارایی ناشی از به‌کارگیری این راهکار می‌گوید:

 « با به‌کارگیری راهکار ارائه شده و از طریق تنظیم SQL Server 2012 Fast Track Data Warehouse توانستیم تا در هر ثانیه 6 گیگابایت داده را در انباره‌ای شامل بیش از 45 ترابایت داده، پردازش کنیم. این سطح کارایی، 10 برابر سریع‌تر از سیستم‌های قبلی است، در حالی که حجم داده ها هم نسبت به قبل افزایش چشم‌گیری داشته است.»

 راهکار Microsoft

بهبود کنترل عملیاتی و افزایش بهره وری

شرکت سامسونگ با راهکار جدید خود، رویکرد جدیدی نسبت به مصرف انرژی ارائه نمود. استفاده از این  رویکرد، این امکان را برای سامسونگ فراهم کرد تا سطح اعمال کنترل بر فرآیند تولید را ارتقا داده و بهره وری را افزایش دهد.

عضو تیم مرکز فناوری زیرساخت می‌گوید: «تا قبل از به‌کارگیری راهکار جدید، سامسونگ تنها می‌توانست به بر مقدار کلی انرژی مصرف شده در سایت شرکت در شهر  hwasungکنترل و نظارت اعمال نماید. اما هم اکنون و با استفاده ازSQL Server 2012 Fast Track Data Warehouse می‌توانیم مصرف انرژی را در سطح دستگاه‌ها هم پایش نماییم. این راهکار نه تنها در شناسایی قسمت‌هایی که نیازمند بهبود بهره وری انرژی مصرفی هستند کمک می کند، بلکه آگاهی ما را از شرایط دستگاه‌ها (زمان تعویض سنسورهای انرژی) و چگونگی عملکرد آنها افزایش می‌دهد.

نوآوری در تسهیلات و ذخیره انرژی

شرکت سامسونگ انتظار دارد تا با بهره‌گیری از رویکرد جدید ارائه شده در زمینه جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده ها، سیاست‌هایی اتخاذ کند که هم اصل صرفه‌جویی در انرژی را مدنظر قرار دهند و هم حجم سرمایه‌گذاری‌ها را گسترش دهد.»

یکی از اعضای تیم مرکز فناوری زیرساخت شرکت سامسونگ می گوید: «کار آسانی نیست که از یک طرف مصرف انرژی در تأسیساتی که نیمه رسانا‌ها و سایر محصولات تکنولوژی پیشرفته را تولید می‌کنند را محدود کرده و از سوی میزان مصرف انرژی در این تأسیسات با میزان مصرف انرژی در ساختمان‌های عمومی، مسکونی و اداری مقایسه نماییم. در نتیجه لازم است بهره وری عملیاتی با به‌کارگیری تجهیزات جدیدتر (و نه استفاده از رویکردهای ساده‌ی کاهنده مصرف انرژی) بهبود یابد. راهکار جدید ارائه شده، داده‌ هایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانیم برنامه‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی ارائه کرده و تجهیزات و تأسیساتی که می‌توانند در انرژی مصرفی صرفه‌جویی نمایند را شناسایی کنیم.

 

 

خواندن 1897 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 آذر 1396 23:01
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 تماس با ما

تلفن: 09211437289
پست الکترونیک:
info @ p l a c a b i . com

 

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…